Kastamonu Nakliyat | Kastamonu Nakliye | Kastamonu Taşımacılık

Kastamonu Nakliyat

Kastamonu Nakliyat 

Nakliyat bir yerden bir yere taşıma hizmetine nakliyat denilir. Nakliyat işlemi geçmişten günümüzde ticaret hayatında önemli bir yere sahiptir. Şehir içi ve şehirler arası olmak üzere malzeme ve eşya taşıma hizmetidir. Taşıma hizmeti birçok açıdan basit bir faaliyet olarak gözükse de taşımada yani nakliyede özen ve doğru kişilerin çalışması büyük önem taşır. Aracın tonajı, personelin deneyimi, ambalaj malzemesi gibi etkenler nakliye işleminin sorunsuz şekilde tamamlanmasında etkilidir. Bu nedenle nakliye hizmeti alırken kurumlar ya da bireyler bu kriterlere dikkat etmelidir.  

Ticaret hayatının önemli bir noktası taşımacılıktır. Günümüzde oldukça gelişmiş ekipmanlar ile yapılan bir hizmettir. Özellikle asansör ve vinç kullanımı her türlü cihazın taşınmasını kolaylaştırmıştır. Aynı zamanda asansör ve vinç ev taşımalarında yüksek katlı binalardan taşıma hizmetlerinin süresini kısaltır. Kastamonu nakliyat işlemlerinde hizmet veren firmalar malzeme ve personel konusunda itinalı şekilde hizmet sunmaktadır. Deneyimli personeller hangi malzemenin ya da eşyanın nasıl taşınması konusunda ilgili tecrübeye sahiptir. İlgili taşıma hizmetinin sorunsuz olması için taşıma sigortası da yapılmaktadır.  

Kastamonu nakliyat konusunda evden eve nakliyat, parça nakliyat ve kurumsal nakliyat olmak üzere hizmet sunar. Taşımacılık hizmetinde evlerin tamamının taşınması, eşyanın ya da ürünün az olması durumunda parça nakliyat veya firmaların malzeme satışlarında kullanılan kurumsal nakliyat söz konusudur. Kastamonu nakliyat hizmetinde hem şehir içi hem de şehirler arası hizmet verilir. Tüm taşımacılıkta kullanılan araçlar eşyanın ya da malzemenin tonajına göre belirlenir.  

Nakliyat Çeşitleri  

 1. 1. Evden Eve Nakliyat: Ev taşınmalarını oldukça kolay hale getiren evden eve nakliyat hizmetidir. Kastamonu nakliyat ile bir ev eşyasının yeni eve taşınması ve yerleştirilme işlemi yapılır. Bu nakliyat türünde eşyalarının ilk olarak tek tek paketlenmesi, montajlı olan mobilyaların parçalara ayrılması yapılır. Ardından tüm eşyalar ev eşyasının toplamına uygun olan tonajlı araç ile kamyona yüklenir. İlgili yeni ev adresine götürülerek eşyalar ev içerisine taşınır. Ardından ev sahibi tarafından belirtilen şekilde eşyaların yerleştirilmesi işlemi yapılır. Eşyaların tamamının yerleştirilmesinin ardından ise müşteriden memnuniyet ve teslim onayı alınır. Genel olarak evden eve nakliyat hizmeti bu şekilde gerçekleşir.  

 1. 2. Kurumsal Nakliyat: Kurumsal nakliyat işlemi ise ticaret yapan firmalar tarafından kullanılan nakliye işlemine denilir. Kastamonu nakliyat il içerisinde yer alan firmalara kurumsal taşıma hizmeti de vermektedir. Kurumsal nakliyatta ilgili satılan malzeme, cihaz ve ürünlerin satın alan firmanın adresine teslimi gerçekleştirilir. Sürekli kullanımlarda ise kurumsal nakliye sözleşmeleri yapılır. Böylelikle mesafe ve tonaja uygun fiyatlarda anlaşma yapılmış olur. Kurumsal nakliye de yıllık sözleşmeler her satışta nakliye fiyatı ve nakliye firması araştırmasına son verir. Her satışta nakliye aracı hazır olur. Malzeme ve cihaz teslimi sorunsuz gerçekleşir.  

 1. 3. Parça Nakliyat: Parça nakliyat hizmeti ise bir ürün ya da malzemenin belirli bir tonajda olmaması ya da bir aracın tamamını karşılamaması durumunda söz konusu olan nakliye türüdür. Burada bilinmesi gereken aynı araçta aynı güzergaha ait ürün yada eşya bulunduğudur. Taşınma işlemi ise ilgili aracın tamamen dolması sonrasında yapılır. Bu bilgi mutlaka müşteriye verilir. Bu nedende parça nakliyat malzemesi söz konusu ise teslim konusundaki bilgiyi dikkate almak gereklidir.  

Nakliyat Hizmetinde Aracın Önemi  

Nakliye işlemlerini personeller tarafından ambalajlama ve taşıma olarak başladığını biliyoruz. Ama bir mesafeden bir mesafeye taşıma işlemini yapacak aracın önemi ise büyüktür. Nakliyat işleminde kullanılan aracın yasal olarak tüm evraklarının eksiksiz olması gereklidir. Ayrıca nakliyat işleminde aracın önemini aşağıdaki maddeler ile de sıralamak mümkündür.  

 • - Aracın maksimum taşıma kapasitesinin eşya ya da ürünün toplam ağırlığının üstünde olmamasına, 

 • - Eşyanın ya da ürünün kapalı kasalı araç ile taşınmasına, 

 • - Aracı kullanan şoför ilgili evraklara sahip olmasına, 

 • - Araçta meydana gelebilecek arızalara karşı gerekli önlemlerin alınmış olmasına, 

 • - Eşyaların araca yerleştirilme işleminin düzgün olmasına, 

 • - İndirilme sırasına uygun olarak yüklenmesine, 

 • - Yolda meydana gelebilecek soruna karşılık eşya yada ürünün sabitlenmesine, 

 • - Taşıma esnasında ilgili ürün ya da malzemenin zarar görmesi durumunda karşın taşıma sigortasına dikkat edilmelidir. Nakliyat hizmetinde bu unsurlar büyük önem taşır. Bu nedenle de nakliyat firmaları ilgili hizmetlerinde araçlarını bu kurallara uygun olarak hazır bulundurur.  

Diğer Hizmetler

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin, Hemen Arayın!