Kastamonu Nakliyat Firmaları | Kastamonu Nakliyat Şirketleri

Kastamonu Nakliyat Firmaları

Kastamonu Nakliyat Firmaları 

Kastamonu nakliyat firmaları şehirler arası ve şehir içi olmak üzere taşımacılık hizmeti sunmaktadır. Bildiğiniz gibi artık nakliye sektörü gelişmiş alanlardan biri haline gelmiştir. İnsan gücünün en büyük önemi taşıdığı nakliyede son yıllarda hem araçlar hem de kullanılan ekipmanlar oldukça gelişmiştir. Taşımada malzemenin zarar görmemesi için özel malzemeler üretilmiştir. Aynı zamanda ilgili cihaz ya da eşyanın taşınmasında hız ve kolaylık açısından vinç ve asansör kullanımı ortaya çıkmıştır. Ülkemizde de nakliyat sektörü gelişen ve kurumsallaşan sektörler arasında yer alır. Her ilimizde olduğu gibi Kastamonu nakliyat firmaları kurumsal nakliye, parça nakliye ve evden eve nakliye hizmeti vermektedir. Ülke geneline olan şehirler arası nakliye hizmetinde ise ilgili mesafe, eşyanın miktarı, hacmi ve kaç personelin taşıması gibi etkenler fiyatı belirler.  

Nakliye işlemi her ne kadar basit gibi görünse de oldukça özen isteyen bir durumdur. Malzeme ya da ürünün taşınması esnasında zarar görmemesi ve zamanında ilgili yere teslim edilmesi gereklidir. Bu nedenle taşıma sırasında taşıma sigortası yapılır. Aynı zamanda araçların ilgili taşıma işlemi için uygun araç temin edilmelidir. Malzeme ya da ürün taşımalarında Kastamonu nakliyat firmaları özen ve itina ile paketleme ve taşıma işlemi yapmaktadır.  

Şehir İçi Nakliyat 

Nakliyat yapma işlemi deneyim ve tecrübe gerektirir. Taşınan malzeme ve eşyaların zarar görmemesi için uygun malzemeler ile paketleme yapılmalıdır.  Eşyalar tek tek yeleştirilirMüşteriye bu şekilde teslim edilir. Kastamonu nakliyat firmaları il içerisinde de nakliye hizmeti vermektedir. Bu hizmet içerisinde ilde bulunan evden eve nakliye, kurumsal nakliye işlemleri bulunur. Tüm ilçelere olan nakliyeler de ilgili mesafeye göre fiyat verilir.  


Şehirler arası Nakliyat 

Ülkemizde şehirler arası nakliyat hizmeti bir şehirden başka bir şehre tüm malzemenin ya da eşyanın ulaştırılmasıdır. Malzemelerin satışları esnasında şehirler arası nakliye hizmeti ile bir yerden başka bir yere taşınması yapılır. Genellikle şehirler arası nakliyat kurumsal olarak faaliyetlerde kullanılır. Firmalar malzeme veya cihaz satışları ardından belirli nakliye firmalarında ilgili taşıma hizmeti için fiyat alır. Bu konuda fiyatı etkileyen faktörler ise; 

 • - Taşınacak malzeme ya da cihazın boyutu, 

 • - Taşınacak malzeme ya da cihazın toplam kilosu, 

 • - İlgili taşıma işlemi için kaç personelin çalışması gerektiği, 

 • - Taşıma işlemi sırasında paketleme yapılıp yapılmama durumu, 

 • - Taşıma sırasında asansör ya da vinç kullanımı, 

 • - Taşıma yapılan iki adres arasında mevcut kilometre, 

 • - Taşıma yapacak aracın modeli, 

 • - Taşıma yapan aracın yakıtı, 

 • - Taşıma sigortası yapılması gerekliliği, 

 • - Şehirler arası nakliyatta ilgili personellerin gidiş geliş durumu, 

 • - Personelin aynı zamanda 1 günlük çalışma ücreti 

Eşya ve cihazların genel olarak tespit edilmesi sonrasında fiyat belirlemesi yapılır. İlgili hacim ve tüm faktörler değerlendirilir. Firmalara bu kriterlere göre fiyat teklifi verir. Genellikle sık sık nakliye hizmeti ihtiyacı olan firmalar yıllık sözleşme yaparlar. Böylelikle ilgili nakliye işlemlerinde nakliye aracı ve fiyatı hazır durumda olur. Tüm şehirler arası satışlarda nakliye aracı aramak zorunda kalınmaz.  

Nakliyat İşleminde Asansör Taşımacılık 

Geçmişte nakliyat ihtiyaçları eş dost yardımı ile basit araçlar ile yapılmakta idi. Ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte nakliye sektörü de ilerlemiştir. Günümüzde sıklıkla kullanılan asansör ile taşıma yüksek katlı binalar için tercih edilir. Özellikle şehir içi nakliyat sisteminde bu durum çok tercih edilir. Ev taşınmalarında, yüksek katlı yerlerden alınacak malzemelerde asansör ile taşımacılık hizmetinden faydalanılır.  

Asansör taşımacılığı ise; 

 • - İlgili taşıma hizmetinde kazaları önler, 

 • - Kısa sürede taşınma işleminin tamamlanmasını sağlar, 

 • - Taşıma esnasında malzeme ya da eşya sağlam durumda olur, 

 • - Personel sayısının az olmasını sağlar. Bu faydaları nedeni ile de birçok nakliye firması vinç ve asansör kullanımını tercih - eder. Böylelikle kısa sürede ev taşımaları ve malzeme taşıma hizmetleri tamamlanır.  

Günümüzde yapılan yüksek katlı ofis ve konutlar nedeni ile asansör ile taşıma büyük önem taşımaktadır. Genellikle taşıma işlemi öncesi ön bir tespit yapılır. Bu tespit ile hem taşınacak eşya ya da cihazın boyutu, kilosu hem de taşınması gereken yerin katı belirlenir. Buna göre de asansör kullanımı kararı verilir. Asansör kullanımlı taşıma işlemlerinde fiyat biraz fazladır.

Diğer Hizmetler

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin, Hemen Arayın!